Průvodci

radek_vanecek-1024x1022-1

Radek Vaněček

PRŮVODCE V LESNÍM KLUBU

Příroda je místo, kde se cítím dobře, vnímám její krásu ve všech drobnostech a detailech. Je naší součástí a my sami jsme malou částí
ohromného světa. Raduji se z každého dne, i počasí, které je nám dopřáno. Jsem velmi rád, že máme takový svět, ve kterém můžeme spolu tvořit krásu. Že máme tu možnost volby, naplňovat své životy hodnotnými zážitky, které utváří naše vědomí. Trávit čas s dětmi, hrát si, je mi blízké. Zažívat s nimi objevené výpravy, brát je jako parťáky sobě rovné, je pro mě přirozené. Těším se na chvíle, kdy se spolu opět něco vzájemně naučíme.
32fd6ed2-47bb-4a30-b5ff-e6508730d3ca

Veronika Jankulová

PRŮVODCE V LESNÍM KLUBU

Jsem jedna ze tří zakladatelek spolku Kapka a Kapička a zároveň průvodce Lesního klubu Kapička. Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu – obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Dále jsem studovala hru na kytaru na konzervatoři v Pardubicích.

Celý svůj profesní život se věnuji práci s dětmi. Po narození vlastních dětí se ten kytarový a pedagogický svět rozrostl a začal ubírat méně mainstreamovou cestou nestátního školství. V této alternativě jsem se našla. Díky svým dětem ji žiju a cítím se v ní dobře. Svého syna jsem sama dříve vozila do lesního klubu Ratolest u Rataj nad Sázavou.

Nakonec jsme se rozhodli, že je zapotřebí mít lesní klub i na zručsku. Věřím, že přinese skvělou možnost pro mnoho místních rodin, jak zajistit zdravý a přitom klidný rozvoj svým dětem. 

20220613_204600

Daniela Kroftová

PRŮVODCE V LESNÍM KLUBU

Po deseti letech ve školství jsem ráda, že se můžu stát součástí komunity lidí, pro které jsou potřeby dítěte nad papíry a tabulky. Jsem šťastná, že se budeme s dětmi navzájem obohacovat a doufám, že i já pro ně budu přínosem, protože mi dává setrvávání v jejich přítomnosti veliký smysl.

1 rok jsem pomáhala v Montessori, tenkrát klubu, Vyšehrádek. Roky jsem učila v ZUŠkách zpěv, abych z nich odešla a učila soukromě.
Zůstávám na II.stupni v ZŠ Ledeč jako učitelka hudební výchovy.

Snímek obrazovky 2022-10-16 v 8.05.54

Michaela Hladíková

PRŮVODCE VE ŠKOLE

Svoboda, prostor, čas, krása, radost z pohybu i bytí to jsou slova, které ve zkratce vystihují důvody, proč mě zajímá alternativní směr vzdělávání. Miluji, když vidím děti různého věku, jak společně v přírodě tvoří, objevují, když vidím ten jejich zápal pro věc.
V takových chvílích mám pocit, že je na světě všechno v pořádku a takové chvíle jsou pro mě motivací pro tvoření projektu Kapka a Kapička. Když se k dětem přidají ještě dospělí a všichni společně vytvářejí cosi, co je naplňuje jsem dojatá k slzám a vím, že jsem na světě správně. Miluji život, miluji komunitní život.

 

 

 

JHK02776

Kateřina Kmínková

PRŮVODCE VE ŠKOLE

Myslím, že svět je plný starých obručí a pout, které už dnes nepotřebujeme. Od doby, kdy se mi narodily děti, chci věci dělat trochu jinak, než jak jsem si vždy myslela. Více svobodněji, více kreativněji, více do hloubky. Zajímá mne duševní zdraví, ekologie, udržitelnost, zdravá strava, miluji hudbu a umění, zbožňuji ve věcech lidovost a jednoduchost. Ráda zkoumám, jak lze provádět děti životem tak, abychom jim neprošlapávali cestičku, nýbrž je naučili si cestu prošlapat sami. S obdivem sleduji, jak jsou děti vybavené pro život vším, co potřebují. Jak vše krásně funguje a plyne, pokud se na věci netlačí a dětem se dá důvěra. Vedle toho všeho zbožňuji dozvídání se nových informací a učení se novým dovednostem. Mám radost ze života a chci ji podporovat i v našich dětech.